بازی بعد (جام حذفی)

پیکان
پرسپولیس

زمان برگزاری : جمعه 94/6/21 ساعت 18:40

محل برگزاری: استادیوم آزادی تهزان


تم220

عکس ووالپیپرفوتبالی

اخبار چلسی

محل لوگو شما

سایه روشن های سیستم 1 - 4 - 1 - 4 درخشان/ آیا کفشگری می تواند نقش کلیدی بر عهده بگیرد؟

تاریخ : 23:06 | 27 دی 93
نویسنده : مروت جعفرپور


مرجع خبری باشگاه پرسپولیس: پرسپولیس با حمید درخشان توانست در یک بازی دوستانه در اردوی امارات، تیم بنیادکار ازبکستان را با نتیجه 3 بر یک شکست بدهد. 
سرمربی سرخپوشان در این دیدار مسعود همامی، محسن بنگر، مایکل اومانا، بابک حاتمی، حمید علی عسگری، مهرداد کفشگری، محمد نوری، امید عالیشاه، رضا خالقی فر، هادی نوروزی و محمد عباس زاده را به میدان فرستاد.
حمید درخشان در این بازی تداركاتی از سیستم 1- 4- 1- 4 استفاده كرد. او مهرداد كفشگری را جلوی خط دفاعی گمارد تا به اصطلاح جلوی دفاع تیمش را جمع و جور كند.
به نظر می رسد پس از جدایی رضا حقیقی از پرسپولیس، سرمربی این تیم تصمیم گرفته به جای روش 1- 3- 2- 4 تیمش را با یك هافبك دفاعی به میدان بفرستد و در حال محك زدن سیستم نوین 1- 4- 1- 4 است. 1- 4- 1- 4 سیستم مورد علاقه پپ گواردیولاست. او پس از بر عهده گرفتن سكان هدایت بایرن مونیخ تلاش ویژه ای كرد كه روش 1- 4- 1- 4 را جا بیندازد و در این راستا روی باستین شواین اشتایگر حساب ویژه ای باز كرد.
گواردیولا می دانست این سیستم بازی وابستگی تام به توانمندی هافبك دفاعی دارد و این بازیكن مهم باید قدرت بدنی، جنگندگی، دوندگی بی امان و البته بازیسازی را توأمان داشته باشد. بهترین كیفیت سیستم 1- 4- 1- 4 را تیم ملی اسپانیا به نمایش گذاشت و به لطف استفاده از همین روش و داشتن بازیكنان كارساز توانست دو دوره جام ملت های اروپا و قهرمانی جام جهانی 2010 را جشن بگیرد.
البته تیم ذوب آهن اصفهان نیز به رهبری منصور ابراهیم زاده و در لیگ هشتم با استفاده از سیستم 1- 4- 1- 4 و گماردن شاهین خیری توانست به عناوین نایب قهرمانی لیگ برتر و قهرمانی جام حذفی برسد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود كند اما اغلب تیم های باشگاهی كشورمان با دو هافبك دفاعی و روش 1- 3- 2- 4 بازی می كنند.
حال حمید درخشان كه تا همین چند هفته پیش از سیستم 1- 3-2- 4 استفاده می كرد، می خواهد روش تازه ای را امتحان كند و این اتفاق را باید به فال نیك گرفت اما پرسش اصلی اینجاست که آیا مهرداد كفشگری می تواند به عنوان تنها هافبك دفاعی پرسپولیس نقش كلیدی این تیم را بر عهده بگیرد؟ همین طور در این روش مهاجم نوك ساكن دیگر كارآیی ندارد و باید همه عناصر با دوندگی بالا در امور دفاعی و تهاجمی تیم مشاركت دائمی داشته باشند. در چنین شرایطی آیا محمد عباس زاده و تادئوی برزیلی كارآیی لازم را خواهند داشت؟ باید منتظر ماند و دید.

دسته : آنالیز تیم، | بازدید ها : بار

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic