تبلیغات
مرجع خبری باشگاه پرسپولیس

بازی بعد (جام حذفی)

پیکان
پرسپولیس

زمان برگزاری : جمعه 94/6/21 ساعت 18:40

محل برگزاری: استادیوم آزادی تهزان


تم220

عکس ووالپیپرفوتبالی

اخبار چلسی

محل لوگو شما

رویانیان: یک مدیر برای نجات خودش، موضوع خلعتبری را با پرونده راه‌آهن و پیکان گره می‌زند.

تاریخ : 13:41 | 17 تیر 94
نویسنده : مروت جعفرپور


مرجع خبری باشگاه پرسپولیس: محمد رویانیان در گفت‌وگویی در خصوص موضوع جریمه باشگاه پرسپولیس توسط فیفا به دلیل مشکلی که در زمینه جذب محمدرضا خلعتبری در زمان حضورش در باشگاه پرسپولیس به وجود آمده گفت.
باید بگویم این مسئله یک فرافکنی است و کار شایسته‌ای نیست که متأسفانه برخی انجام شده است، اما این مسئله دلایل مختلفی دارد که من درباره آنها صحبت می‌کنم.
وی ادامه داد: وقتی ما خلعتبری را به پرسپولیس آوردیم، جواد نکونام هم که آن زمان کاپیتان تیم ملی بود و به این دلیل که نباید در لیگ جعلی خلیج ع‌رب‌ی بازی می‌کرد، به ایران آمد و ما هم خلعتبری را که یک بازیکن ملی‌پوش بود خواستیم به پرسپولیس بیاوریم و می‌خواستیم به کمک سازمان لیگ و سایر دوستان، خلعتبری را هم به پرسپولیس بیاوریم اما سازمان لیگ کمک کرد تا نکونام به استقلال بیاید و برای خلعتبری این حسین هدایتی بود که براساس عرق دینی و ملی‌اش پول آوردن خلعتبری را داد و ما از بودجه دولتی این بازیکن را به پرسپولیس نیاوردیم.
مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: آوردن خلعتبری در آن زمان و با آن شرایط یک کار شجاعانه بود و ما با این کار، هواداران پرسپولیس را هم خوشحال کردیم، چون یک حرکت ملی انجام شد و نمی‌خواستیم خلعتبری در یک لیگ جعلی بازی کند و پول او را هدایتی داد و ما از پول باشگاه یا حتی دولت در این باره هیچ استفاده‌ای نکردیم.
وی افزود: موضوع دیگری که در این میان مطرح است این است که چرا بعد از یک سال و نیم این مسئله رسانه‌ای شده و آن را مطرح کرده‌اند؟ اولاً که اگر این نامه سال قبل از فیفا آمده، باید همان زمانی که این نامه به باشگاه آمد درباره آن توضیح می‌دادند و مدیران باشگاه باید این مسئله را پیگیری می‌کردند چرا که با تعبیر یک مدیر، تعهدات از بین نمی‌رود، اما متأسفانه در پرسپولیس در یک سال 7 مدیر آمد و این موضوع پیگیری نشد تا کسی از حق پرسپولیس دفاع کند. سؤال من این است که این 53 هزار فرانک سال قبل ابلاغ شده اما چرا الان آن را مطرح کرده‌اند؟
رویانیان در ادامه صحبت‌هایش با خبرگزاری فارس درباره اینکه تخلف از جانب چه کسی بوده، خاطرنشان کرد: اگر هم تخلفی شده باشد، از سوی باشگاه عجمان و فدراسیون فوتبال امارات است، چرا که آنها مجوز او را صادر کردند و حتی این مجوز به فیفا هم ارسال شد و آنها باید پاسخگوی این مسئله باشند، اما چرا الان این مسئله پرسپولیس رسانه‌ای می‌شود و برخی آن را به مسئله راه‌آهن و پیکان و موتومبا بازیکن تیم راه‌آهن مربوط می‌کنند، من دلیلش را نمی‌دانم اما قطعاً این مسئله یک فرافکنی است و برای من سؤال است که چرا برخی از این تهدیدی که پیش روی پرسپولیس است سوءاستفاده می‌کنند؟ سؤال من این است چرا برخی با این حرف‌ها می‌خواهند دل هواداران پرسپولیس را بلرزانند؟
وی ادامه داد: زمانی که ما خلعتبری را به پرسپولیس آوردیم، این کار هم موافق داشت و هم مخالف، اما ما این بازیکن را شجاعانه به پرسپولیس آوردیم و هوادارانمان با این انتقال خوشحال شدند چرا که آنها دوست داشتند یک بازیکن ملی و با کیفیت مثل خلعتبری به پرسپولیس بیاید و ما پول این بازیکن را توسط هدایتی و یک دوست پرسپولیسی که در دبی حضور داشت پرداخت کردیم و الان برای من این سؤال مطرح است که چرا این مسئله مطرح شده و چه کسی آن را طرح کرده است؟
رویانیان تصریح کرد: در شب‌های با ارزش قدر قرار داریم و من از همه گذشتم و همه را حلال کردم، اما می‌دانم چه کسی این مسئله را از داخل کشور به فیفا اطلاع داده و می‌دانم که گزارش این مسئله کار چه کسی است. البته برخی افراد هم دوست داشتند که در این میان از ما پول بگیرند که اگر بخواهم اسم آنها را ببرم درست نیست و نمی‌خواهم چنین کاری را انجام بدهم و قصد این را هم ندارم که یک فاز جدید در این باره باز کنم، اما می‌دانم این کارها جوانمردانه نیست. اگر قرار بوده کسی اعتراض کند باید سال گذشته این کار انجام می‌شد و درست نیست مدیری که دو سال قبل کار کرده و مقتدرانه هم کار کرده را زیر سؤال ببرند.
رویانیان در ادامه گفت: تعدد مدیران در پرسپولیس هم کار را سخت کرد، چرا تا ما می‌خواستیم مدیر جدید پرسپولیس را توجیه کنیم، این مدیر عوض می‌شد و کسی هم با ما ارتباط برقرار نکرد، اگر نسبت به این رأی اعتراضی صورت می‌گرفت، می‌شد این رأی را عوض کرد، همانطور که درباره پرونده وینگادا ما اعتراض کردیم و 300 هزار دلار از مبلغ این مربی را کم کردیم.
وی خاطرنشان کرد: چرا مدیری الان می‌آید و این مسئله خلعتبری و پرسپولیس را به موضوع راه‌آهن و پیکان گره می‌زند که خودش در این میان ذینفع است؟ او از اطلاعاتی که در زمان خودش در پرسپولیس داشته استفاده می‌کند و حرف‌هایی می‌زند تا خودش را نجات دهد و این کار درستی نیست، چرا که یک مدیر باید متعهد باشد و به تعهدات عمل کند. برای من جالب است که بعد از یک سال که حکم صادر شده، کسی حرفی نزده و الان این مسئله را در بوق و کرنا می‌کنند، آن هم کسی که در پرسپولیس کار کرده و این اطلاعات را در باشگاه به دست آورده است و الان از این اطلاعات به نفع خودش استفاده می‌کند.
مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: اگر قرار ست مجازاتی هم باشد، برای فدراسیون فوتبال امارات و باشگاه عجمان خواهد بود، چرا که ما خلعتبری را قانونی به ایران آوردیم و ITC این بازیکن برای ما صادر شد و حتی در سیستم فیفا هم این مسئله ثبت شده است و باعث تأسف است که الان این صحبت‌ها مطرح می‌شود. تا الان فرصت نشده تا من بخواهم حرف‌های پشت پرده را بگویم و امیدوارم که هیچ‌گاه هم فرصت پیش نیاید که من بخواهم از مسائل پشت پرده حرف بزنم، اما متأسفانه گاهی مرا وادار می‌کنند که همه چیز را بگویم. 53 هزار فرانک نهایتاً 200 میلیون تومان می‌شود و باید این رقم پرداخت می‌شد تا دیگر حرف و حدیثی به وجود نیاید.
رویانیان با بیان اینکه با چند مشاور در این باره صحبت کرده، اظهار داشت: تا جایی که من می‌دانم، رأی صادره قطعی نیست و این حکم هنوز قطعی نشده است، چرا که مسئولان باشگاه پرسپولیس تقاضای مدارک در این باره را کرده‌اند که چرا چنین حکمی صادر شده است، آن هم در حالی که ما در باشگاه پرسپولیس قانونی عمل کردیم و دوستان به دنبال این هستند تا فیفا برای صدور این رأی مدارکی به باشگاه پرسپولیس بدهد و هنوز مدارکی در این زمینه به دست باشگاه پرسپولیس نرسیده است و این یعنی اینکه رأی صادره درباره باشگاه پرسپولیس قطعی نیست و پرسپولیس می‌تواند حتی به کمیته استیناف فیفا هم شکایت کند.
مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس در ادامه خاطرنشان کرد: درباره رأی صادر شده در خصوص مسئله خلعتبری باید بگویم که بازی کردن او در پرسپولیس به هیچ عنوان زیر سؤال نمی‌رود، چرا که ITC این بازیکن صادر شده و حتی فیفا هم آن را تأیید کرده است. پس هیچ خطری متوجه باشگاه پرسپولیس نیست و فقط اختلاف اینجاست که آنها می‌گویند محمدرضا خلعتبری بازیکن آزاد نبوده که پرسپولیس او را به خدمت گرفته است و باشگاه عجمان هم ننوشته که این بازیکن خریده شده و ما باید مدارک خرید خلعتبری را رو می‌کردیم و مشکل همین جاست و هیچ خطر کسر امتیازی باشگاه پرسپولیس را تهدید نمی‌کند.
وی در پایان اظهار داشت: هیچ پاسخی از فیفا یا باشگاه عجمان در باشگاه پرسپولیس وجود ندارد مگر اینکه دراختیار علیرضا رحیمی یا وکیل او باشد که بعید می‌دانم چنین مسئله‌ای وجود داشته باشد، اما پاسخی از فیفا در باشگاه پرسپولیس وجود ندارد و باشگاه عجمان هم اعلام کرده که این بازیکن را فروخته و ما هم اعلام کرده‌ایم که خلعتبری را خریده‌ایم و باز هم تأکید می‌کنم که هواداران پرسپولیس خیالشان راحت باشد که خطری پرسپولیس را تهدید نمی‌کند و هیچ مسئله‌ای متوجه باشگاه نخواهد شد و مسئولان باشگاه پرسپولیس با پیگیری می‌توانند این مسئله را حل کنند.

دسته : مصاحبه، | بازدید ها : بار

نام شما: افزایش ناگهانی بازدید
سایت شما: http://bestweblogs.rozblog.com/
در تاریخ : 17 تیر 94 16:48

میخوای بازدید وبلاگت خیلی راحت زیاد شه؟
همین حالا وبلاگت رو رایگان توی صفحه پربازدید ما لینک کن

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

ابزار هدایت به بالای صفحه